Aktívny oddych

Voľný čas si môžete spestriť športovými a spoločenskými aktivitami priamo v hoteli alebo jeho bezprostrednej blízkosti. Hotel Victoria ponúka široké spektrum športu a aktivít.

Región Turca a mesto Martin sú bohaté na možnosti rôznorodého športového vyžitia. V zime pre všetkých nadšencov zimných športov zvykne napadnúť dostatok snehu. V lete poskytuje okolie Martina bohaté turistické aj kultúrne možnosti využitia voľného času.

V prípade záujmu o ktorúkoľvek z aktivít Vám podrobnejšie informácie poskytneme priamo na recepcii alebo e-mailom na recepcia@hotelvictoria.sk.

Indoorové aktivity

Pre večerný oddych či trávenie času za nepriaznivého počasia je Vám k dispozícii :

  • Bowling
  • Biliard
  • 3D Hunting
  • Squash
  • Fitness centrum

Bowling

V hoteli Victoria máme 2 automatické bowlingové dráhy. O vaše pohodlie a osvieženie počas hry sa stará príjemný personál baru. Bowlingové dráhy je možné rezervovať aj jednotlivo na ľubovoľný čas, minimálne hodina. Bowlingové dráhy sa dajú využiť aj pre firemný teambuilding.

Bowling je potrebné rezervovať vopred na recepcii hotela alebo telefonicky na našich telefónnych číslach.

3D Hunting

Pre tých, ktorí obľubujú digitálnu zábavu máme simulátor poľovačky 3D Hunting. Zábava za každého počasia pre mužov aj ženy. Zabávajte sa poľovačkou v teple a pohodlí hotela. Zabávajte sa pozorovaním vašich priateľov pri hre a vychutnávajte si pivné špeciality.

Fitness

Vo fitness centre hotela Victoria nájdete kvalitné fitness vybavenie pre začiatočníkov aj pokročilých športovcov. Fitness centrum ponúka priestor pre posilňovanie aj udržiavanie kondície. Fitness centrum je vybavené stacionárnym bicyklom, bežeckým pásom, posilňovacou vežou aj činkami.

Outdoorové aktivity

Pre oddych a  trávenie voľného času na čerstvom vzduchu sú Vám k dispozícii priamo v hotelovom areáli :

  • Tenis
  • Adventure golf
  • Petang
  • Fitness park

Tenis a Squash

Tenis

Pre tenisových nadšencov sú  v areáli hotela k dispozícii 4 antukové tenisové dvorce a 2 z nich sú kryté s celoročnou prevádzkou.

Ak sa chcete naučiť hrať tenis, môžete využiť služby našich skúsených tenisových trénerov.

Squash

Pre tých, ktorý viac obľubujú rýchlu hru v malom priestore máme k dispozícii v budove pri tenisových dvorcoch 2 squashové kurty. Nadšenci squashu sú u nás vítaní.

Ak sa chcete naučiť hrať squash, môžete využiť služby našich skúsených squashových trénerov.

Adventure golf

Adventure Golf je obľúbeným rekreačným športom určený pre zábavu detí i dospelých. Ide v podstate o klasický golf zmenšený do minigolfových dráh. Nenachádzajú sa tu však klasické minigolfové prekážky, ale nerovnosti, vyvýšeniny a vodné pasce ako na veľkom golfovom ihrisku.

Adventure golf sa hrá na umelej golfovej tráve a hráči počas hry chodia po dráhe. Hrá sa golfovými palicami určenými na putovanie alebo minigolfovými kladivkami a golfovou loptičkou. Hracia plocha tvorí 9 jamiek. Adventure Golf môžu hrať jednotlivci alebo skupiny hráčov. Maximálne doporučené obsadenie jednej jamky sú 4 hráči. Vstup na ihrisko je povolený len v suchej a čistej obuvi.

Petang

Petang je francúzska spoločenská hra pre dve 1-3 členné družstvá, ktoré sa snažia umiestniť gule čo najbližšie k cieľu, ktorý tvorí drevená gulička, tzv. prasiatko.

Stručné pravidlá petangu:

V hre sa súťaží v troch kategóriách: jednotlivci (jeden proti jednému, každý má 3 gule), dvojice (každý hráč má 3 gule) a trojice (každý hráč má 2 gule). Jednotlivci aj tímy hrajú rovnakým spôsobom. Hráč vyžrebovaného tímu nakreslí kruh s priemerom 35 až 50 cm a hodí tzv. prasiatko (drevená gulička) na hraciu plochu do vzdialenosti 6 až 10 m. Prvú guľu hádže tiež ktorýkoľvek člen vyžrebovaného družstva, potom príde na rad hráč súperovho družstva. Družstvo, ktoré hodí guľu bližšie ku prasiatku ako súper, alebo kým neminú všetky svoje gule. Družstvo môže posunúť alebo odraziť súperovu guľu tak, aby mala ich guľa lepšiu pozíciu, prípadne posunúť vlastnú guľu čo najbližšie k prasiatku. Body sa spočítajú, keď hráči oboch tímov odhádzali všetky gule. Víťazom sa stáva družstvo, ktorého guľa sa dostala najbližšie k prasiatku. Ďalšie body získava tím aj za každú guľu, ktorá je bližšie k prasiatku ako najbližšia guľa súpera. Jedno kolo sa hrá do 13 bodov. Celý zápas sa hrá na 2 víťazné kolá.

Fitness park

Pri hoteli máme pre Vás k dispozícii outdoorový fintess park pre aktívny oddych a zábavu malých aj veľkých. Na posilňovacích a kondičných strojoch si môžete zacvičiť na čerstvom vzduchu pod holým nebom.

V prípade záujmu využitia tejto aktivity sa prosím informujte o podmienkach využitia na recepcii hotela.

Martin a okolie

Mesto Martin sa nachádza v blízkosti Malej a Veľkej Fatry a to ho predurčuje k atraktivite spojenej k športu ako je turistika, cykloturistika a samozrejme aj zimné športy. V okolí sa nachádza mnoho turistických chodníkov a trás. Veľká Fatra s dlhými dolinami ponúka vhodné podmienky na cykloturistiku i náročné celodenné túry.

Pre milovníkov histórie je dostupné historické centrum mesta, ako aj neďaleké hrady v Sklabiňi, v Blatnici a v Znievi. V regióne sa nachádza niekoľko archeologických lokalít a stredovekých kultúrnych pamiatok.

Letné aktivity

Martin je súčasťou regiónu Turiec a nachádza sa v „tzv. Turčianskej záhradke“. Tento názov charakterizuje okolitú prírodu, ktorá je obklopená pohoriami Malej a Veľkej Fatry. Práve okolitá príroda učaruje všetkým návštevníkom. V letnom období je pre návštevníkov k dispozícii množstvo cyklotrás a turistických cestičiek. Navštíviť môžu aj miestne salaše a ranče. Pre tých, ktorý si chcú oddýchnuť môžu navštíviť okolité kúpele a aquaparky.

Zimné aktivity

Vďaka okolitým pohoriam Malej a Veľkej Fatry a vhodnými podmienkami aj v zimnom období je k dispozícii množstvo aktivít. Lyžiarske strediská nachádzajúce sa v blízkosti hotela – Valčianska dolina, Martinské hole, Jasenská dolina ponúkajú množstvo aktivít ako lyžovanie, snowboardovanie, bežkovanie, sánkovanie. Zaslúžený relax po lyžovačke a pobyte v horách si môžete dožičiť v už spomínaných kúpeľoch a aquaparkoch s celoročnou prevádzkou a krytými bazénmi.

Prehliadka centra mesta

Hotel sa nachádza 2,8 km od centra mesta. Pešo sa presuniete za 30 minút. Srdcom všetkého diania je hlavné námestie, kde sa nachádza sklenený objekt Millenium, ktoré sa stalo stavbou roka 2003. Námestie, na ktorom sa Millenium nachádza sa nazýva Divadelné námestie a je dejiskom množstva kultúrnych podujatí. Začiatok leta sa každý rok nesie v znamení divadelného festivalu Dotyky a spojenia s pestrým programom práve na Divadelnom námestí. Ďalej na námestí nájdete budovu Národného domu, Slovenské komorné divadlo, budovu Tatra banky a pár krokov ďalej aj Turčiansku galériu, Budovu Matice Slovenskej i Rímskokatolícky kostol sv. Martina. Krásny pohľad na celé mesto z vtáčej perspektívy ponúka areál Slovenského národného múzea. Ďalšie info na: www.tikmartin.sk

Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny, tiež nazývaný skanzen v Martine je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku.  V areáli múzea sa nachádza 129 objektov obytného, hospodárskeho, technického, spoločenského a sakrálneho charakteru. Postavené budovy podávajú obraz tradičného ľudového staviteľstva a života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. Niektoré interiéry jednotlivých objektov sú sprístupnené návštevníkom. Ďalšie info nawww.skanzenmartin.sk

Hrad Strečno

Strečniansky hrad je zrekonštruovaná zrúcanina stredovekého hradu nepravidelného pôdorysu, rozvíjajúceho sa okolo centrálneho jadra. Hrad sa nachádza 21 km od hotela po ceste E 50 na 103 m vysokom brale nad riekou Váh. Pod hradom leží časť obce Strečno. Spolu s hradom Starhrad vytvára výraznú krajinnú dominantu vstupu do Strečnianskeho priesmyku. V súčasnosti je hrad zapísaný na zozname národných kultúrnych pamiatok Slovenskej republiky. V priestoroch hradu sa nachádzajú expozície Považského múzea v Žiline. Ďalšie info nawww.hradstrecno.sk

Šútovský vodopád

Nachádza sa v Krivánskej Malej Fatre asi 4 km od dedinky Šútovo vo výške 830 m. Z dediny je prístup k vodopádu po modrej turistickej značke. Pri začiatku trasy je veľké parkovisko.  Trasa je mierne náročná, zo začiatku po asfaltovej trase , potom stúpanie pokračuje po lesnej cestičke. Cesta k vodopádu trvá približne 1,5 h a trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Šútovský vodopád je najvyšší vodopád v Malej Fatre a má celkovú výšku 38m.  Od hotela je vzdialený 19 km. Bližšie info nawww.regionmalafatra.sk

Turistika:

V našom turistickom raji je Ferrata Horskej záchrannej služby (HZS). Bola vybudovaná v roku 2013 (máj – september) a je jednou z mála ferrát na Slovensku, vďaka čomu sa v sezóne r. 2013 stala jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov. Je zasadená do kaňonu, ktorý vytvoril Pivovarský potok. Ten steká spod hrebeňa Lúčanskej Malej Fatry do Martina.


Trasa: Martin – Stráne, varianty B (ľahší), variant C (ťažší), Pivovarský potok – Martinské hole
Atrakcie: kaňon Pivovarský potok, vodné kaskády, rôzne obtiažnosti lezenia, informačné tabule o biodiverzite miestneho horstva, jediná ferrata v Turci


Náročnosť trasy: mierne náročná, cca 4 hodiny


Technické parametre:
Obtiažnosť:        variant B a variant C
Dostupné:          nad 10 rokov (odporúčame)
Prístupnosť:       apríl – november
Prístup:              1,5 hod. / 440 m / 5 km
Prechod:            1,0 hod. / 300 m / 1 km
Zostup:              1,5 hod. / 760 m / 7 km

Na hornú časť chodníku sa dostaneme zo žltej TZT, ktorá začína na konečnej zastávke MHD na Stráňach. Vo výške 800 m n. m. odbočíme vľavo a pokračujeme po lesnej ceste až k potoku (1,2 km). V potoku sa chodník začína vo výške 930 m n. m. a vo výške 1 130 m n. m. sa rozdvojuje. Rovno hore pokračuje ľahší variant (B) a vpravo vedie náročnejší variant (C). Obidve končia na modrej TZT vo výške cca 1 250 m n. m., ktorou sa dostaneme na Martinské hole. Nájdeme tu 3 oddychové miesta s lavičkami a 4 premostenia potoka. Chodník je jednosmerný a turistom odporúčame používať ferratový set (prilba, sedací úväz, tlmič pádov a rukavice).

Tip:
Pre skupiny a ostatných záujemcov je možné zapožičať ferratovú výbavu za 10€/deň .Tak isto je možnosť zabezpečiť sprievodcu 120€/výstup, zostup. Kontakt: p. Peter Roštek +421 903 624 026

Turistická trasa v Gaderskej doline – táto dolina láka návštevníkov na príjemnú prechádzku uprostred krásnej prírody Veľkej Fatry. Pre pešiu turistiku je ideálna nenáročná túra na Blatnický hrad a pre cyklistiku si zvoľte cieľ – Čertova brána. Vzdialenosť od hotela: 23 km, Bližšie info nawww.gaderskadolina.sk

Kúpele:

Spa and Aquapark Turčianske Teplice – obľúbený slovenský aquapark v kúpeľnom meste Turčianske Teplice. Termálne teplé vnútorné aj vonkajšie bazény, vitálny svet, tobogany, vírivky, atrakcie pre deti. Vzdialenosť od hotela: 24 km, Bližšie info na:  www.aquapark.therme.sk

Kúpele Aphrodite v Rajeckých Tepliciach – ležia na severozápadnom Slovensku, neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky. V priestoroch kúpeľov sa nachádza relaxačný teplý bazén, plavecký bazén a vodný svet. Vzdialenosť od hotela: 44 km, Bližšie info na www.spa.sk

 Gino Paradise Aquapark Bešeňová – Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka. Nachádza sa tu množstvo bazénov, toboganov, víriviek, relaxačné a wellness centrum. Vzdialenosť od hotela: 51 km, Bližšie info na: www.ginoparadise.sk

Ďalšie výlety:

Oravský hrad – je jeden z najkrajších hradov na Slovensku nachádzajúci sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Vzdialenosť od hotela: 31,6 km, Bližšie infowww.pmza.sk

Plte na Váhu – turisti sa môžu kochať na plavbe plťou jediným industrializáciou nenarušeným úsekom Váhu. Vzdialenosť od hotela: 32 km, Bližšie infowww.plte-strecno.sk